Klubbens lokaliteter kan hyras för sammankomster, fester, seminarier och konferenser för upp till 80 deltagare. Också mindre tillställningar/ möten är möjliga antigen i konferensutrymmet eller i stora salen.

I hyran ingår servis för 80 personer inklusive  glas för champagne, snaps och konjak.

Vänligen ring för att försäkra Dig om bokningssituationen i realtid. I bokningskalendern syns endast bekräftade bokningar. Klubben har inte egen restaurang eller utskänkningsrättigheter vilket innebär att arrangören själv får ordna med servering.  Klubben har en “in house” catering som levererar servering till många av klubben arrangerade tillställningar och till privata tillställningar. Klubben assisterar gärna i serveringsfrågor. Alkoholdrycker bör arrangören ansvara för självständigt.

Närmare uppgifter om möjligheterna att hyra utrymmena får Du genom att ringa klubbhövdingen Tuija Laurén  0442064703 eller genom att skicka ett mail till klubben@svenskaklubben.eu

 

Se  Prislista

 

BOTTENPLAN

 

klubbenSVENSKA